Ndahet nga jeta aktori i njohur turk - Bota Sot
Ndahet nga jeta aktori i njohur turk

Filma

Ndahet nga jeta aktori i njohur turk

Më: 18 gusht 2017 Në ora: 16:34
Kuzey Vargin

Një prej emrave më të njohur të kinematografisë turke, Kuzey Vargin ka ndërruar jetë sot.

Ai vuante nga tensioni i lartë dhe qëndroi në reanimacion në provincën bregdetare të Muglas për më shumë se një muaj për shkak të mosfunksionimit të veshkave.

Në ceremoninë mortore të Vargin morën pjesë shumë aktorë, por mediat turke vunë re mungesën e aktorit Necati Sasmaz, me të cilin ka luajtur në serialin “Lugina e Ujqërve”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat