Shkupi përgatitet në Turqi - Bota Sot
Shkupi përgatitet në Turqi

Futboll

Shkupi përgatitet në Turqi

Më: 18 janar 2019 Në ora: 10:45
Shkupi përgatitet në Turqi

Skuadra e FC Shkupit është akomoduar në hotelin Aska Lara Resort&Spa në Antali, ku më në fund i është ikur të ftohtit në Shkup dhe ka gjetur kushte të mira për punë dhe stërvitje.

Me të arritur në Antali, fillimisht ekipi është akomoduar në dhoma dhe pas një pushimi, në orët e mbrëmjes nën urdhrat e kryeshefit Umit Karan dhe ndihmësve të tij, kanë zhvilluar edhe stërvitjen e parë, duke u ambientuar në klimën dhe terrenet sportive.

Nga dita e nesërme stërvitjet do të jenë me intensitet të shtuar, duke punuar në mëngjes dhe pasdite.

Të gjithë futbollistët ndjehen mirë, ndërsa qëndrimi i skuadrës do të zgjasë deri me 3 shkurt. Gjatë kësaj faze siç edhe kemi njoftuar më parë, do të zhvillohen së paku katër ndeshje kontrolluese, por njëkohesisht do të ketë edhe disa futbollistët që do të testohen dhe nëse përmbushin kërkesat e trajnerit, do të jenë dhe përforcime eventuale të klubit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...