Conte tradhton Interin, merr drejtimin e kësaj skuadre - Bota Sot
Conte tradhton Interin, merr drejtimin e kësaj skuadre

Futboll

Conte tradhton Interin, merr drejtimin e kësaj skuadre

Më: 13 prill 2019 Në ora: 11:21
Conte

Antonio Conte kohet e fundit është përfolur si trajneri i ardhshëm i Interit.

Por Conte ka nisur negocimin me Romën, duke krijuar mundësinë që ai të jetë trajneri i ardhshëm i skuadrës kryeqytetase sipas gazetave “Il Tempo” dhe “La Republica”.

Mediet në fjalë kanë shpjeguar se drejtues e Romës tashmë e kanë kryer një takim zyrtar me trajnerin italian dhe pritet të avancohet më tej, për të diskutuar detajet e kërkesë-ofertës.

Problemi i vetëm që kanë klubet është paga e lartë që Conte kërkon, janë plot 10 milionë euro në sezon që duhet të shkojnë për trajnerin, i cili mund të jetë pasuesi i Claudio Ranierit, i cili mori drejtimin e skuadrës deri në fund të sezonit, pas shkarkimit të Eusebio Di Francesco.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...