Huazim dhe gjysma e rrogës e paguar nga United, Sanchez përgatit kthimin në Itali - Bota Sot
Huazim dhe gjysma e rrogës e paguar nga United, Sanchez përgatit kthimin në Itali

Futboll

Huazim dhe gjysma e rrogës e paguar nga United, Sanchez përgatit kthimin në Itali

Më: 15 maj 2019 Në ora: 17:49
Alexis Sanchez

Sipas "Mirror", Manchester United po kërkon me çdo kush që të largojë kilianin, i cili ka zhgënjyer në këtë sezon. "Djajtë e Kuq" janë të gatshëm ta transferojnë tek Inter-i me formulën e huazimit dhe të paguajnë gjysmën e rrogës së lojtarit: 500.000 sterlina në javë, rreth 28 milionë euro në vit. 

Pavarësisht këtyre avantazheve, Inter do të duhej të paguante 14 milionë euro në vit për kilianin. Praktikisht, rroga bruto që ka kërkuar Icardi për të rinovuar.

Ish-sulmuesi i Udinese-s do të bëhej lojtari më i paguar i skuadrës, por këto shifra nuk përputhen me planin e Suning për momentin. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...