Southgate publikon listën, Anglia me shumë ndryshime në Ligën e Kombeve - Bota Sot
Southgate publikon listën, Anglia me shumë ndryshime në Ligën e Kombeve

Futboll

Southgate publikon listën, Anglia me shumë ndryshime në Ligën e Kombeve

Më: 17 maj 2019 Në ora: 15:26
Gareth Southgate

Kombëtarja e Anglisë do të luajë në fazën finale të Ligës së Kombeve.

Shumë befasi në emrat e përzgjedhur nga trajneri Gareth Southgate për ndeshjet e qershorit.

Nathan Redmond do të jetë në listën provizore dhe atë finale për Ligën e Kombeve, pas sezonit fantastik me Southampton. Anësori, që ka luajtur vetëm një ndeshje më parë me fanellën e përfaqësueses, ka bindur stafin teknik për një impenjim kaq të rëndësishëm.

Janë gjithashtu pjesë e listës së Anglisë edhe dy lojtarët e Tottenhamit, Harry Kane dhe Harry Winks, që janë të lënduar, por pritet të rikuperohen në pak ditë. Nuk ka vend në fazën finale të Ligës së Kombeve për Loftus-Cheek, që e ka mbyllur sezonin.

Kjo është lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Southgate:

Portierë: Jack Butland, Tom Heaton, Jordan Pickford.

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell, Joe Gomez, Michael Keane, Harry Maguire, Danny Rose, John Stones, Kieran Trippier, Kyle Walker.

Mesfushorë: Ross Barkley, Dele Alli, Fabian Delph, Eric Dier, Jordan Henderson, Declan Rice, James Ward-Prowse, Harry Winks.

Sulmues: Harry Kane, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Nathan Redmond, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Callum Wilson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...