Ekskluzive: Ja e gjitha se çfarë ndodhi dje në ndeshjen Kosovë U21 - Turqi U21 - Bota Sot
Ekskluzive: Ja e gjitha se çfarë ndodhi dje në ndeshjen Kosovë U21 - Turqi U21

Futboll

Ekskluzive: Ja e gjitha se çfarë ndodhi dje në ndeshjen Kosovë U21 - Turqi U21

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 14:18
Ekskluzive: Ja e gjitha se çfarë ndodhi dje në ndeshjen Kosovë U21 - Turqi U21

Mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë në grupmoshat U21.

Ndeshje e vlefshme për kualifikimin në Evropianin 2021, ku djelmoshat e Rafet Prekazit arritën të shënoni fitore me rezultat 3 me 1.

Pas shënimit të golit të tretë nga Kosova, trajneri i Turqisë, Vedat Inceefe dhe stafi teknik kishin një problem me sigurimin e stadiumit “Fadil Vokrri”.

Trajneri turk pas ndeshjes akuzoi rëndë se sigurimi ka sulmuar portierin e Turqisë, por një gjë e tillë doli të jetë e pa vërtetë.

Mirëpo pas ndeshjes, delegati i UEFA-s, i cili kishte për detyrë për të monitoruar të gjithë atë çfarë ndodhi, kërkoi ti shikonte kamerat dhe në ato rishikime u pa e vërteta se çfarë ndodhi.

 

KosovaPress merr vesh se sa a i përket incidentit në fushë, portieri rezervë i Turqisë, pas pësimit të golit të tretë, kishte goditur me këmbë një shishe e cila ishte në tokë, dhe pikërisht kjo shishe kishte goditur edhe një pjesëtar të sigurimit, i cili më pas u mundua të qetësonte portierin, por turqit e mllefosur kishin reaguar në një mënyrë të pa papranueshme.

Pas ndeshjes trajneri turk së bashku me dy ndihmës trajnerët e tij, trajnerin kondicional dhe zyrtarin turk për media kishin synuar dhomën e sigurimit për të qëruar hesapet me ta. Ata kishin mbyllur edhe derën dhe por shumë shpejtë ka intervenuar pjesa tjetër e sigurimit dhe situata është qetësuar.

Vlen të theksohet se për të gjitha këto delegati i UEFA-s ka mbajtur shënime dhe sipas të gjitha gjasave pritet të ketë dënime të mëdha për stafin turk.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...