Drejtoresha: Më kërkoi të largohej nga Anglia sepse… - Bota Sot
Drejtoresha: Më kërkoi të largohej nga Anglia sepse…

Futboll

Drejtoresha: Më kërkoi të largohej nga Anglia sepse…

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 18:57
Drejtoresha: Më kërkoi të largohej nga Anglia sepse…

Ditën e sotme Maurizio Sarri u zyrtarizua si trajneri i ri i Juventusit, duke u larguar nga Çelsi pas vetëm një viti, por si qëndron e vërteta e largimit të tij nga Londra.

Menjëherë pas zyrtarizimit të teknikut italian në krye të “Zonjës së Vjetër” , ka dhënë një intervistë për mediat e vendit të saj drejtoresha e Çelsit , Marina Granovskaia.

“Në bisedimet pas Ligës së Europës, Maurizio e bëri të qartë se sa fort dëshironte të kthehej në Itali, duke shpjeguar arsyet për të cilat dëshironte të kthehej në vendin e tij, ai beson se është e rëndësishme të jesh më afër familjes dhe të jetosh më pak të largët nga prindërit e moshuar për mirëqenien e tyre.

Unë dua ta falënderoj atë për gjithçka arriti me ne , dhe i uroj suksese në aventurën e re.” – u shpreh 44-vjeçarja.

Arsyeja pse tekniku italian u largua nga Londra, ka qenë edhe sepse do të qëndrojë pranë familjes dhe prindërve të tij të moshuar, por edhe të drejtojë një klub të madh si Juventusi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...