Egjipti e nis me fitore aventurën në Kupën e Kombeve të Afrikës - Bota Sot
Egjipti e nis me fitore aventurën në Kupën e Kombeve të Afrikës

Futboll

Egjipti e nis me fitore aventurën në Kupën e Kombeve të Afrikës

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 00:36
Pamje nga ndeshja

Egjipti ka marrë pikët e plota kundër Zimbabwe, duke e mposhtur me rezultat minimal 1-0.

Egjipti e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Kupën e Kombeve të Afrikës, duke e mposhtur 1-0 skuadrën e Zimbabwe në sfidën e parë.

Golin e vetëm dhe të tri pikëve e shënoi Trezeguet, në minutën e 41’, pas një asisti nga ana e Ashraf.

Nga fillimi luajti sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, por nuk arriti të lë gjurmë.

Ndeshja tjetër në Grupin A zhvillohet në mes të DR Congo dhe Uganda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat