Struga Trim Lum fillon përgatitjet, me tri prurje të reja - Bota Sot
Struga Trim Lum fillon përgatitjet, me tri prurje të reja

Futboll

Struga Trim Lum fillon përgatitjet, me tri prurje të reja

Nga: Shaban Sinani Më: 25 qershor 2019 Në ora: 14:41
Struga Trim Lum fillon përgatitjet, me tri prurje të reja

Skuadra debutuese në Ligën e Parë të futbollit, Struga Trim Lum, zyrtarisht ka ndezur motorët për sezonin e ri. Ekipi përgatitjet do t’i zhvillon sipas plan programit të hartuar nga stafi teknik. Trajneri Jeton Beqiri për Klan Maqedoni tha se javën e parë do të kryhen testimet mjekësore dhe ato fizike, ndërsa nga dita e hënë fillojnë me punë serioze dhe me intensitet më të lartë. 

 “Nga data 16 deri më datë 28 korrik, 12 ditë do të qëndrojmë në Bansko të Bullgarisë , ku do të zhvillojmë edhe 3 ndeshje kontrolluese. Vlen të theksohet edhe ajo se para se me u transferua në Bansko do të zhvillojmë këtu 3 ndeshje kontrolluese dhe pastaj ndeshja e fundit do të jetë javën e fundit para fillimit të kampionatit.” -tha Jeton Beqiri-Trajner i KF Struga TL.

Duke pasur parasysh se ambiciet e klubit në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut nuk janë edhe modeste, ekipi ka sjell tre përforcime si portieri Urosh Gjuriq, sulmuesi Emran Ramadani dhe Hristijan Kirovski, ndërsa pritet edhe angazhimi i dy emrave të ri. 

“Ambicie primare dhe më e rëndësishme është që këtë vit ekipi i Strugës të stabilizohet dmth në Ligën e Parë. dmth të sigurojmë ekzistencën pikë së pari pastaj nëse na jepet mundësia të plasohemi edhe në pjesën e mesme të tabelës apo në pjesën e epërme të klasifikimit.”- deklaroi Jeton Beqiri-Trajner i KF Struga TL.
Kapiteni skuadrës Ardit Shaqiri është i mendimit se me përgatitje cilësore dhe përfocimet e bëra ekipi do të ketë një formacion stabil për t’u përball me të  gjitha sfidat.
 “Ne jemi ekip debutuese në Ligën e Parë, sot filluam me  stërvitjet. Dita e parë. Shpresojmë të kalojmë mirë me këto stërvitje, kryesorja është që të mos kemi dëmtime. Shpresojmë që me ardhjen e disa përforcimeve të jemi një ekip solid” tha kapiteni Shaqiri.
Klubi i futbollit Struga Trim Lum, fazën përgatitore e filloi te stadiumi i Ladorishtit, ndërsa ndeshjet kampionale do t’i zhvillon te stadiumi i qytetit për çka këto ditë do të bëhen edhe disa riparime të nevojshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...