Valverde: De Jong luan në stilin tonë - Bota Sot
Valverde: De Jong luan në stilin tonë

Futboll

Valverde: De Jong luan në stilin tonë

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 13:14
Ernesto Valverde

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde pret që Frenkie De Jong të mësohet shumë shpejt me stilin e lojës.

Mesfushori holandez i është bashkuar përgatitjeve parasezonale këtë javë.

“Pres shumë nga ata, ata e dinë që fansat po presin që ata të bëjnë më të mirën. De Jong është një lojtar i cili për disa vite është në nivelin e lartë, kishte një vit të shkëlqyer, e gjitha ekipi i tij kishte dhe shpresoj që ai të bëjë më të mirën”, deklaroi ai.

Ai në fund tha se holandezi mund të ketë një të ardhme në Barcelonë, ai është një lojtar me kualitet i cili luan në stilin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...