Klopp: Lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem - Bota Sot
Klopp: Lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem

Futboll

Klopp: Lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 15:35
Klopp: Lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop, kërkon fokusimin e ekipit në blerjen e lojtarëve për një kohë afatgjate.

Ai tha se lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem që nuk zgjidhen.

“Strategjia e transferimeve duhet të jetë afatgjate. Lojtarët për një kohë afatshkurtër janë problem që nuk zgjidhet.

Nëse ndonjëri prej tyre lëndohet dhe ju blini ndonjë lojtar për ta zëvendësuar, pas dy ose tri javë lojtari i lënduar do të kthehet dhe unë do të kem dy lojtarë me kualitet në të njëjtin pozicion”, deklaroi ai.

Kloop tha se është duke krijuar një situatë ku i nevojiten lojtarët dhe po mundohet të transferojë disa lojtarë për një kohë afatgjate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat