PSG konfirmon bisedimet për largimin e Neymar, Barca e Real Madrid në pritje - Bota Sot
PSG konfirmon bisedimet për largimin e Neymar, Barca e Real Madrid në pritje

Futboll

PSG konfirmon bisedimet për largimin e Neymar, Barca e Real Madrid në pritje

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 18:51
Neymar

Emri i Neymar vazhdon të lidhet ngushtë me një largim të mundshëm nga Paris Saint Germain.

Ylli brazilian i futbollit pritet të rikthehet në La Liga, pasi është i pakënaqur në Paris, dhe destinacionet e mundshme për të janë Barcelona dhe Madridi.

Neymar ka kaluar tashmë dy sezone me parisienët, por duket se kjo kohë nuk i ka pëlqyer aspak lojtarit.

Skuadra kampione e Ligue 1 ka konfirmuar bisedimet për largimin e tij, por nuk ka dhënë përgjigje konkrete për Barcën apo Real Madridin.

“Negociatat janë më të avancuara se kurrë, por nuk ka ndonjë marrëveshje” ka thënë drejtori sportiv i PSG, Leonardo.

“Do të shohim se çfarë ndodh, secili ka nevojë të qartësojë të ardhmen” ishin fjalët e tij.

Deri më tani është konfirmuar se Neymar nuk paraqitet në ndeshjen hapëse të PSG në Ligue 1, kundër Nimes, të dielën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...