Bundesliga nis me goleadë, Bayerni dhe Hertha luajnë baras - Bota Sot
Bundesliga nis me goleadë, Bayerni dhe Hertha luajnë baras

Futboll

Bundesliga nis me goleadë, Bayerni dhe Hertha luajnë baras

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:29
Robert Lewandowski

Ndeshja hapëse e Bundesligës për sezonin 2019/2020 ka sjellë katër gola, por jo edhe fitues.

Bayern Munich dhe Hertha Berlin, kanë ndarë pikët duke barazuar 2:2 në ‘Alianz Arena’.

Robert Lewandowski në minutën e 24’, kaloi në epërsi bavarezët.

Mysafirët nga kryeqyteti gjerman, u rikthyen në pjesën e parë, dhe me dy gola të shpejtë të shënuar nga Dodi Lukebakio (36’) dhe Marko Grujic (39), përmbysën rezultatin.

Pjesa e dytë e ndeshjes dhuroi vetëm një gol, dhe atë e shënuan vendasit, për të barazuar rezultatin.

Ishte sërish Lewandowski që shënoi për Bayernin, duke u treguar i saktë nga penalltia, për 2:2.

Në xhiron e dytë, Bayern Munich luan me Schalken në udhëtim, ndërsa Hertha Berlin pret Wolfsburgun.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...