Xhaka: “Ishim shumë të frikësuar, askush nuk e donte topin” - Bota Sot
Xhaka: “Ishim shumë të frikësuar, askush nuk e donte topin”

Futboll

Xhaka: “Ishim shumë të frikësuar, askush nuk e donte topin”

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 00:31
Granit Xhaka

Granit Xhaka është shprehur i zhgënjyer me barazimin 2-2 me Watfordin.

Mesfushori shqiptar, kapiten i Arsenalit, ka zhgënjyer në barazimin 2-2 që Arsenali regjistroi në udhëtim ndaj Watford dhe këtë gjë nuk e fsheh as ai vetë në deklaratën e dhënë në përfundim të ndeshjes për “BBC”.

“Jemi shumë të zhgënjyer. Zhvilluam një pjesë të parë shumë të mirë, ndërsa në pjesën e dytë luajtëm aq keq dhe e paguam shtrenjtë. Mund të thuash se jemi të lumtur që morëm 1 pikë”, u shpreh Xhaka.

“E dinim se ata nuk kishin asgjë për të humbur dhe se do të na sulmonin, por nuk shfaqëm lojën tonë. Ne ishim shumë të frikësuar, askush nuk e donte topin”.

“Çdo skuadër në Premier League është mjaftueshëm e fortë për të shënuar, ndaj duhet ruajtur qetësia. Duhet të ishim të fortë psikologjikisht dhe ne nuk ishim sot”, deklaroi mes tjerash kapiteni i Arsenal, Granit Xhaka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...