Sevilla - Real Madrid, formacionet zyrtare

Futboll

Sevilla - Real Madrid, formacionet zyrtare

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 12:44
Foto Ilustrim

Sevilla pret në Ramon Sanchez Pizjuan, Realin e Madridit që nuk është në formën optimale.

Julen Lopetegui do të kërkojë të hakmerret ndaj ish-skuadrës së tij për atë shkarkim nga detyra që Reali i bëri sezonin e kaluar ndërkohë që Sevilla do të kërkojë të shfrytëzojë faktorin fushë për t’u shkëptur akoma më shumë në krye të renditjes.

Ndërsa Reali do të kërkojë të vazhdojë serinë e fitoreve pas fitores javën e kaluar ndaj Levantes.

Zinedine Zidane do të ketë shumë mungesa në formacionin bazë duke filluar nga Modric, Marcelo, Isco e Asensio, ndërsa pritet të rikthehet kapiteni i skuadrës Sergio Ramos.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Sevilla: Vaclik, Navas, Carriço, Reguilon, Fernando, Banega, Jordan, Ocampos, Munir, De Jong.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Mendy, Casemiro, Kroos, James, Bale, Hazard, Benzema.

Ndeshja mes Sevillës dhe Realit fillon nga ora  21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat