Gazetarët pushtojnë kufirin Kosovë-Serbi, kjo po ndodhë - Bota Sot
Gazetarët pushtojnë kufirin Kosovë-Serbi, kjo po ndodhë

Futboll

Gazetarët pushtojnë kufirin Kosovë-Serbi, kjo po ndodhë

Nga: K. Goca Më: 9 tetor 2019 Në ora: 11:05
Gazetarët pushtojnë kufirin Kosovë-Serbi, kjo po ndodhë

(E plotësuar) - Media serbe Kurir bën të ditur se tifozët e Zvezdës, rreth 50 prej tyre në 20 vetura, u ndaluan nga policia serbe në dalje të Rashkës.

 Cërvena Zvezda e Beogradit, me të paskrupulltin Dragan Xhajiq, kryetar nderi, ia kanë mësyer Kosovës.

Mediat serbe raportojnë, se gazetarët kanë arritur në Jarinje,  Cërvena Zvezda pritet të arrijë në kufi. 

“Një grup gazetarësh dhe punonjës të mediave nga Beogradi arritën në vendkalimin administrativ Jarinje”, shkruan B92. EDhe Goran Rakiç, kryetar i listës serbe në Jarinje. 

Zvezda synon të luajë ndeshej ilegale në Kosovë, me Trepçën fantome në kuadër të Kupës së Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...