Edhe ky turp i madh ndodhi në Kosovë!

Futboll

Edhe ky turp i madh ndodhi në Kosovë!

Nga: Kemajl Goca Më: 30 tetor 2019 Në ora: 17:16
Edhe ky turp i madh ndodhi në Kosovë!

Futbollistët dy muaj nuk marrin paga, ndërsa brenda klubit të futbollit Ferizaj tregojnë një detaj të çuditshëm. 

“Turp i madh është, lojtarëve nuk iu përgjigjen në telefon as aksionarët e klubit”, tha një burim brenda klubit. 

Futbollistët konfirmojnë se janë në bojkot dhe nuk dalin në stërvitje pa i marr pagat! 

“Nga koha kur u privatizua klubi, në javën e parët të korrikut, e kemi marr vetëm  një pagë e gjysmë. Nuk kemi marr dy paga tjera. Lere që nuk i kemi marr dy paga, por as parët e udhëtimit nuk i kemi marr”, bëhet e ditur nga klubi.  

“Aksionarët sot nuk janë përgjigjur”, tha burimi brenda klubit për gazetën kombëtare “Bota sot”.
 Është një turp i madh që po ndodhë në klubin e futbollit Ferizajt, që është në elitën e futbollit të Kosovës. Askush nuk jep llogari, por që duhet që kryesia e klubit sa më shpejt të dal me një sqarim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat