Dështon Manchester Utd - Bota Sot
Dështon Manchester Utd

Futboll

Dështon Manchester Utd

Nga: K. Goca Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 19:19
Dështon Manchester Utd

Manchester Utd nuk arriti pikë të plota në përballje me Aston Villën por u ndanë baras me rezultat 2:2 në ndeshjen e javës së 14-të të Premier League.

Manchester Utd në letër ka qenë favorit i madh por  nuk arriti fitore, duke u befasuar nga rivali. Për Manchester Utd shënuan Heaton (42') e Lindelof (64') dhe për Aston Villën Grealish (11') e Mings (66').Manchester Utd është në pozitën e nëntë me 18 pikë dhe ngec për 8 pikë larg vendit të katërt Chelsea, ndërsa Aston Villa renditet në pozitën e 15-të me 15 pikë.  

Liga e Anglisë


Liga e Anglisë
Norwich-Arsenal    2:2 (2:1) 
Wolves-Sheffield Utd    1:1 (0:1)
Liverpool-Brighton    2:1 (2:0)
Newcastle-Man. City    2:2 (1:1)
Chelsea-West Ham    0:1 (0:0)
Tottenham-Bournemouth    3:2 (1:0)
Burnley-C. Palace    0:2 (0:1)
Southampton-Watford    2:1 (0:1)
Manchester Utd-Aston Villa    2:2 (1:1)
Leicester City-Everton    2:1 (0:1)
Tabela
1. Liverpool    14    13    1    0    40
2. Leicester    14    10    2    2    32
3. Manchester City    14    9    2    3    29
4. Chelsea    14    8    2    4    26
5. Tottenham    14    5    5    4    20
6. Wolves    14    4    8    2    20
7. Sheffield Utd    14    4    7    3    19
8. Arsenal    14    4    7    3    19
9. Manchester Utd    14    4    6    4    18
10. Burnley    14    5    3    6    18
11. Crystal Palace    14    5    3    6    18
12. Bournemouth    14    4    4    6    16
13. West Ham    14    4    4    6    16
14. Newcastle    14    4    4    6    16
15. Aston Villa    14    4    3    7    15
16. Brighton    14    4    3    7    15
17. Everton    14    4    2    7    14
18. Southampton    14    3    3    8    12
19. Norwich    14    3    2    9    11
20. Watford    14    1    5    8    8

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat