Messi takohet me Setien, dëshiron transferimin e Sergio Aguero

Futboll

Messi takohet me Setien, dëshiron transferimin e Sergio Aguero

Më: 19 janar 2020 Në ora: 08:36
Messi

Lionel Messi ka një dëshirë të re që Barcelona duhet t’ia plotësojë.

Ylli i skuadrës së Barcelonës duket se është i shqetësuar për dëmtimin e Luis Suarez, dhe po mendon për një emër të ri që do të mund të luante me të.

‘Mirror’ raporton se Messi i ka rekomanduar Barcës nënshkrimin me shokun e tij të skuadrës tek Argjentina, Sergio Aguero.

Trajneri i ri, Quique Setien, thuhet të ketë mbajtur një takim në katër sy me Leo Messin, pasi ka marrë rrolin e trajnerit.

Messi beson se Aguero do të ishte zëvendësuesi ideal për Luis Suarez, ky i fundit i cili me gjasë do të jetë jashtë fushave të blerta deri në fund të sezonit, pasi iu nënshtrua një operacioni në gju.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat