Formacionet zyrtare të derbit anglez: Liverpool – Man United - Bota Sot
Formacionet zyrtare të derbit anglez: Liverpool – Man United

Futboll

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Liverpool – Man United

Më: 19 janar 2020 Në ora: 16:45
Solskjaer dhe Klopp

Sonte me fillim nga ora 17:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Liverpoolit dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së 23 në Premierligë.

Djelmoshat e Klopp kërkojnë që me çdo kusht sonte të fitojnë kundër Man United, kjo për ta vazhduar serinë pozitive pa humbjen në 23 ndeshje.

Ndërsa, Solskaer, me djelmoshat e tij e ka qëllimin që në këtë ndeshje të bëjnë më të mirën, dhe të mundohet t’i marr tre pikë të plota nga tempulli i Liverpoolit, “Anfield”.

Kujtojmë se Liverpooli aktualisht numëron 61 pikë në 22 ndeshje, ndërsa United ka 34 pikë dhe ndodhet në vendin e 5’të.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat