Komisioni i Gjyqtarëve i gatshëm për të ndihmuar gjyqtarët  - Bota Sot
Komisioni i Gjyqtarëve i gatshëm për të ndihmuar gjyqtarët 

Futboll

Komisioni i Gjyqtarëve i gatshëm për të ndihmuar gjyqtarët 

Më: 18 mars 2020 Në ora: 16:05
Komisioni i Gjyqtarëve i gatshëm për të ndihmuar gjyqtarët 

Komisioni i Gjyqtarëve i cili funksionon në kuadër të FFK-së po e përcjell në vazhdimësi gjendjen rreth përhapjes së koronavirusit Covid-19 në vendin tonë.

Me këtë rast ju bëjmë thirrje të gjithë gjyqtarëve të futbollit që të shmangin daljet e panevojshme dhe të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, duke i respektuar rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në mënyrë që të jenë të sigurt ata dhe familjet e tyre.

Po ashtu, në bashkëpunim të ngushtë me presidentin e FFK-së Agim Ademi, jemi çdoherë të gatshëm që t’iu ndihmojmë të gjithë gjyqtarëve që do të kenë nevojë për çfarëdo qoftë në këtë situatë të pazakonshme.

Me disiplinë e organizim do ta kalojmë më lehtë edhe këtë sfidë!, reagon Përparim Hasani, kryetar i Komisionit të Gjyqtarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat