Tronditet bota, vdes ftubollisti - Bota Sot
Tronditet bota, vdes ftubollisti

Futboll

Tronditet bota, vdes ftubollisti

Më: 19 mars 2020 Në ora: 15:22
Tronditet bota, vdes ftubollisti

Sot ka ndërruar jetë ish mesfushori i Cardiff Cityt, Peter Whittingham.

Whittingham, 35 vjeçar, ishte në spital për më shumë se një javë pas një aksidenti në qytetin Barry, ku mori dëmtimi në kokë.

Lajmin e ka konfirmuar klubi uellsian në një komunikatë zyrtare.

“Me dhimbje dhe pikëllim të thellë ne i informojnë fansat se Peter Whittingham ka vdekur në moshën 35 vjeçare” – thuhej në njoftim.

Whittingham kishte lindur në Nuneaton, Angli, teksa luajti për Aston Villën, Burnleyn, e Cardiff City-in.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat