Fatmir Berisha - lojtar i Gjeneratës së Republikës 

Futboll

Fatmir Berisha - lojtar i Gjeneratës së Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 korrik 2020 Në ora: 19:16
Fatmir Berisha

Secili sportist e ka dhënë kontributin e tij në vitet e 90-ta. Vitet e 90-ta, janë historia më e trishtueshme për popullin shqiptarë të Kosovës, që u ballafaqua me terrorin e paparë të pushtuesit serb. 

Fatmir Berisha i takon Gjeneratës së Republikës. Berisha ka qenë prej lojtarëve më të dalluar në vitet e 90-ta (1991-1999).

Ai së bashku me mijëra sportistë, treguan angazhim e guxim dhe i zhvilluan garat e Republikës së Kosovës në fusha dhe salla të improvizuara. 

Image

Foto Gani Kosumi

Berisha asnjëherë nuk u ndal dhe as që u merakoste atëkohë për kërcënimet që i vinin në adresë të tij nga pushtuesi serb. 

Berisha është i lumtur për sakrificën që bënë me mijëra sportistë dhe veprimtarë sportivë dhe sporti mbijetoi në vitet më të vështira. 

Sot Berisha jeton një të qetë e të lumtur dhe ndihet krenar për kontributin e tij, ndërsa iu bëhet zemra mal që Kosova sot ka Kombëtare të fortë dhe me klube me plot sukses luajnë në rrafshin ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat