Bild: Mbyllen detajet personale mes Unitedit dhe Sanchos - Bota Sot
Bild: Mbyllen detajet personale mes Unitedit dhe Sanchos

Futboll

Bild: Mbyllen detajet personale mes Unitedit dhe Sanchos

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 22:21
Jadon Sancho

Manchester United thuhet se ka arritur marrëveshje me Jadon Sanchon.

Sipas asaj që raporton Bild, Djajtë e Kuq më në fund po e kompletojnë transferimin anësorit anglez nga Borussia Dortmundi.

Skuadra gjermane nuk kishte pajtueshmëri me United për shumën e transferimit, pasi kërkonin 120 milionë euro.

Por, mediumi gjerman raporton se tashmë marrëveshja mes lojtarit dhe skuadrës është arritur dhe pritet shuam shpejtë zyrtarizmi.

Sancho do të nënshkruaj kontratë pesëvjeçare me një pagë 250 mijë funte në javë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat