​Milan shpreson ta bëjë permanente blerjen e Brahim Diaz

Futboll

​Milan shpreson ta bëjë permanente blerjen e Brahim Diaz

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 19:05
Brahim Diaz

Klubi italian AC Milan po shpreson ta bëjë permanente blerjen e Brahim Diaz.

Diaz kaloi në “San Siro” në formë huazimi për tërë sezonin 2020/21 nga klubi i Real Madridit këtë shtator, dhe ka arritur të lë përshtypje shumë të mira në gjashtë ndeshjet hapëse të Seria A.

Milan janë të vendosur për të siguruar shërbimet e Diaz, por një opsion me të drejtë blerje nuk ishte përfshirë në kontratën aktuale mes Milan dhe Real Madrid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat