Tomori: Ne duam të fitojmë titullin

Futboll

Tomori: Ne duam të fitojmë titullin

Më: 28 janar 2021 Në ora: 15:11
Tomori: Ne duam të fitojmë titullin

Fikayo Tomori është prezantuar sot te Milani dhe ka folur rreth gjithcckaje duke e nisur nga debutimi në derbin ndaj Interit dhe tensionin.

“Edhe në Premier League, ndeshjet luhen me grintë të madhe. Derbi janë gjithmonë ndeshje shumë intensive”.

Pse zgjodhët Milanin?

“Shumë mbrojtës të shkëlqyeshëm kanë luajtur në Milano si Maldini, Nesta dhe Baresi. Unë dua të jem pjesë e historisë së Milanit, që nga dita e parë kam nuhatur traditën e këtij klubi.

Jam i bindur që kam marrë vendimin e duhur për të ardhur këtu, unë dua të marr pjesë në sukseset e Milanit”.

A besoni në Scudetto?

“Unë arrita me Milanin i pari në renditje, ne duhet të besojmë në Scudetto. Do të ishte një rezultat i shkëlqyeshëm. Ne nuk duhet të kemi frikë të flasim për Scudetto, ne të gjithë besojmë në të”

Çfarë ju tha Maldini për t’ju bindur të pranoni ofertën e Milanit?

“Maldini është një nga mbrojtësit më të mirë ndonjëherë në histori. Ai më befasoi kur më telefonoi, por unë nuk mendova shumë para se të thoja po”

Sakaq, mbi stërvitjen e parë Tomori tha se “ishte një ndjenjë e shkëlqyeshme të stërvitesha me lojtarë si Ibra dhe Mandzukic. Me ta mund të mësoj shumë, jam gjithashtu i gatshëm të mësoj nga personaliteti i tyre. Unë dua të përmirësoj dhe të mësoj shumë nga këta lojtarë të shkëlqyeshëm”

Garancia e Thiago Silva – “Unë fola me të, por edhe me lojtarë të tjerë që kanë luajtur në Itali si Jorginho, Emerson dhe Kovacic. Thiago më garantoi dhe tha tha gjëra të mrekullueshme. Të tjerët më thanë gjithashtu gjëra pozitive si për Serie A ashtu edhe për Milanin”

“Ne duam të fitojmë titullin, nuk duhet të kemi frikë nga askush. Duhet të mendojmë vetëm për ne, të kemi një qëndrim pozitiv dhe gjithmonë të kërkojmë fitoren. Ka shumë ekipe që aspirojnë për Scudetto, por ne duhet të përqendrohemi vetëm te vetja për të merrni rezultate të shkëlqyera”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat