Dramë në Athinë, shënohen 4 gola në ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Benficas

Futboll

Dramë në Athinë, shënohen 4 gola në ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Benficas

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 20:23
Ilustrim

Arsenali është në disavantazh ndaj Benficas në kaudër të 1/16 të Europa League.

Ishte fillimisht, Pierre-Emerick Aubameyang i cili i dha avantazhin Arsenalit në min (21′).

Por, Goncalves shënoi një goditje perfekte nga largësia për të barazuar shifrat në 1-1 në min (43′).

Skuadrat shkuan në pushime me rezultatin baraz.

Menjëherë me të filluar pjesa e dytë, Aubameyang shënoi sërish, por goli u anulua nga sistemi VAR.

Por, Benfica, tregoi që është një skaudër tejet e papërshtatshme. Rafa Silva shënoi në min (61′) për ti dhënë avantazhin dhe për të qenë një hap më afër kualifikimit tutje.

Por ishte Tierney i cili barazoi shifrat në 2-2 më mim (67′).

Min 67′, Arsenal 2-2 Benfica është rezultati i tanishëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat