Bale në formë, Tottenham demolon Burnleyn

Futboll

Bale në formë, Tottenham demolon Burnleyn

Nga: K.G. Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:47
Bale në formë, Tottenham demolon Burnleyn

Gareth Bale në formën më të mirë, ka shënuar dy gola pr fitoren e thellë të Tottenhamit.

Spursat e demoluan me lojë e rezultat 4:0 Burnley-n, në takimin e vlefshëm të javës së 26-të të Premier League në futboll. 

Bale ka realizuar në minutën e 2-të dhe të 5-të, ndërsa Kane në atë të 15-tën e Lucas (31'). 

Tottenham ngjitet në vend të tetë me 39 pikë dhe Burnley është i 15-ti me 28 sosh.

Një fitore që ia kthen qetësinë edhe trajnerit Jose Mourinhos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat