Sanchez protagonist: Kur luaj ndihem luan

Futboll

Sanchez protagonist: Kur luaj ndihem luan

Më: 4 mars 2021 Në ora: 23:16
Sanchez protagonist: Kur luaj ndihem luan

Alexis Sanchez, autori i dy golave ndaj Parma, foli për Sky pas ndeshjes dhe fitores:

“Unë mendoj se ishte një lojë e vështirë, vuajtëm sepse Parma luajti mirë. Duhet të luftojmë për të fituar Scudetto, është mënyra e duhur. Duhet të mendojmë për veten tonë, për të mos bërë gabime: lojtarët janë rritur shumë, pasi kemi humbur finalen e Europa League ne jemi përmirësuar shumë.

Ne jemi duke kapërcyer ato hapa që i mungonin Interit. Unë jam një lojtar me përvojë, Conte beson tek unë dhe jam i lumtur. Kam qenë gjithmonë në formë dhe gjithmonë dua të luaj, jam si një luan: sa më shumë që luaj aq më mirë ndihem.

Më pëlqen të luaj dhe ju mund ta shihni këtë në fushë. Kam i lumtur me lojën sot dhe për shokët e mi të skuadrës, ne kemi bërë shumë sakrifica për të qenë këtu”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat