Exit Poll: Ja kush i fiton zgjedhjet presidenciale në Barcelonë

Futboll

Exit Poll: Ja kush i fiton zgjedhjet presidenciale në Barcelonë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 20:38
Joan Laporta

Zgjedhjet presidenciale janë zhvilluar në klubin e Barcelonës.

Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa janë tre kandidatët për President të klubit.

Sipas informacioneve të para nga mediat spanjolle, Joan Laporta do t’i fitojë këto zgjedhje dhe do të bëhet president i klubit të madh blaugran.

Informacioni i parë mbi një sondazh të votimit flet për 70% të votave për Joan Laporta.

Nëse konfirmohet, do të tejkalonte rekordin e Rosell (35,021 vota dhe 61.4%) në zgjedhjet e vitit 2010.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat