Rrezikon të mbyllë karrierën përpara kohe

Futboll

Rrezikon të mbyllë karrierën përpara kohe

Më: 18 prill 2021 Në ora: 00:34
Rrezikon të mbyllë karrierën përpara kohe

Pak ditë më parë në mediat suedeze doli lajmi se Ibrahimoviç mund të dënohej nga FIFA për shkak të pronësisë të një kompanie bastesh.

Mësohet se 39 vjeçari zotëron 10% të kompanisë “Bethard”, çka është në kundërshtim të të gjitha rregullave të futbollit.

Gjërat mund të shkojnë shumë keq për Ibrahimoviç, i cili mund të mbyllë përfundimisht karrierën, përpara afatit të dëshiruar nga vetë ai.

Gazeta e shkruar “Bolavip” deklaron se nëse UEFA dhe FIFA vazhdojnë me proçedimin ndaj sulmuesit të Milanit, ai do të dënohet me 3 vite.

Gjithashtu mund të paguajë dhe një gjobë prej 100.000 eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat