Sot Llapi – Prishtina, “finalja” e Kupës së Kosovës

Futboll

Sot Llapi – Prishtina, “finalja” e Kupës së Kosovës

Më: 21 prill 2021 Në ora: 08:41
Foto ilustruese

Ndeshje tejet interesante.

Sot zhvillohet ndeshja e kthimit e fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në mes të Llapit dhe Prishtinës.

Skuadra nga Podujeva ka epërsinë pas ndeshjes së parë, pasi që në “Fadil Vokrri” kishte fituar me rezultat 3-2.

Fituesi i kësaj sfide, në finale do të luaj me Dukagjinin që është kualifikuar në tavolinë pasi që Istogu në ndeshjen e parë kishte inkuadruar një lojtarë që nuk kishte pasur të drejtë loje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat