​Mbyllet pjesa e parë, Atalanta në epërsi kundër Romës

Futboll

​Mbyllet pjesa e parë, Atalanta në epërsi kundër Romës

Më: 22 prill 2021 Në ora: 20:05
Ilustrim

Atalanta është duke kryesuar me rezultat minimal kundër romakëve.

Ka përfunduar pjesa e parë mes Romës dhe Atalantas, ku mysafirët janë duke udhëhequr me rezultat minimal 1:0.

Përmes një asistimi nga Gosens, Malinovski e shfrytëzoi në mënyrën më të mirë, ku në minutën e 26’ shënon gol për të kaluar Atalanta në epërsi.

Nëse Atalanta arrin të mbajë këtë rezultat, do të lëvizte nga pozita e katërt në të dytë në tabelën e Serie A.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat