UEFA nis hetimet për 3 skuadrat e Kosovës

Futboll

UEFA nis hetimet për 3 skuadrat e Kosovës

Më: 6 maj 2021 Në ora: 22:33
UEFA nis hetimet për 3 skuadrat e Kosovës

Kohët e fundit në Kosovë, po flitet sa vjen dhe më shumë për trukime ndeshjesh, ndonëse nuk është përmendur ndonjë ndeshje specifike.

Për këtë është në dijeni edhe Prokuroria e Shtetit, ndërsa tashmë është zgjeruar akoma edhe më shumë.

Së fundmi, “Indeksonline” UEFA i ka dërguar një letër Federatës së Kosovës, ku bëhet me diej se po heton 3 skuadra nga Kampionati i Kosovës, të cilat dyshohet se kanë trukuar ndeshje.

UEFA ka nisur hetimet, për shkak të lëvizjeve të shpeshta në baste që kanë parë dhe në rast se diçka konkrete zbulohet, atëherë skuadrat i pret një dënim i rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat