Fitore në fund e Bregut të Fildishtë

Më: 6 qershor 2021 Në ora: 17:41

Djajtë e Kuq ngritën disa pikëpytje kur vendosën të transferonin Diallon për 40 milion euro tetorin e kaluar.

Amad u bashkua me klubin zyrtarisht në janar dhe ai shpejtë tregoi potencialin e tij duke shënuar një gol në debutimin e tij për U23 kundër Liverpool.

Performancat e të riut e panë atë të thirrur në skuadrën e të moshuarve.

Ai luajti tetë herë për Djajtë e Kuq në sezonin 2020/21, duke shënuar një herë.

Forma e Amadit gjithashtu e pa atë të thirrur në skuadrën e Bregut të Fildishtë. ai bëri debutimin e tij për  kombëtaren në mars.

Ai bëri paraqitjen e tij të dytë për vendin e tij të shtunën në mbrëmje në miqësoren e Bregut të Fildishtë kundër Burkina Faso.

I riu doli nga stoli në minutën e 62-të me Bregun e Fildishtë 1-0 në disavantazh.

Rezultatet u barazuan në minutën e 90+6 kur ekipit vendas iu dha një goditje e lirë në një pozicion të rrezikshëm.

Amad qëndroi mbi topin dhe iu dha mundësia për ta marrë atë.

Dhe ai nuk bëri asnjë gabim ndërsa vendosi përpjekjet e tij në cepin e sipërm, duke shkaktuar festime të egra.