Kritika të ashpra

Futboll

Kritika të ashpra

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 18:13
Kritika të ashpra

Anësori spanjoll Pablo Sarabia foli në një konferencë shtypi para ndeshjes kundër Polonisë, duke komentuar edhe kritikat e tij ndaj Alvaro Morata pas barazimit 0-0 kundër Suedisë:

“Përgjegjësia është e të gjithëve, si e sulmuesve ashtu edhe mbrojtësve.

Pasi të gjithë i provojmë të dyja fazat, për të sulmuar dhe për të mbrojtur. Morata ka bërë një përpjekje të madhe mbrojtëse, ai duhet të admirohet për këtë.

Unë e njoh atë mirë, është një lojtar i shkëlqyeshëm. Statistikat tregojnë se ai është një nga më të mirët në Evropë, ndikimi i tij ndërkombëtar dhe te golat e vërteton.

Alvaro është i fortë dhe ai ka më shumë dëshirë se kurrë për të shënuar në ndeshjen tjetër”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat