Chiellini: Isha me fat që e zbulova menjëherë çfarë kisha

Futboll

Chiellini: Isha me fat që e zbulova menjëherë çfarë kisha

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 15:39
Chiellini: Isha me fat që e zbulova menjëherë çfarë kisha

Rumuni Ovidiu Hategan do të vendosë drejtësi në sfidën e tretë që Italia do të luajë ndaj Uellsit, përballja e fundit për Grupin A. Ndihmës të tij në këtë ndeshje do të jenë Radu Ginguleac dhe Sebastian Xhorxh.

Gjyqtar i katërt i ndeshjes do të jetë izraeliti Orel Gringfild. Në sistemin VAR, polaku Pauel Gil, nën asistencën e francezit Fransua Leteksler dhe Benzhamë Pazh dhe holandezi Van Boekel.

Giorgio Chiellini pritet që të jetë i gatshëm për trajnerin Mançini dhe Italinë në ndeshjen e parë pas fazës së grupeve. Kapiteni la fushën në mes të pjesës së parë në ndeshjen ndaj Zvicrës, për disa shqetësime muskulore.

“Isha me fat që e zbulova menjëherë çfarë kisha dhe dola direkt, pasi mund të ishte më e rrezikshme nëse do të rëndohej ende gjendja. Do të jem gati për sfidën pas Uellsit, pas grupeve”, ka deklaruar Chiellini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat