Milani në gjurmët e yllit të Dortmundit

Futboll

Milani në gjurmët e yllit të Dortmundit

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 00:42
Julian Brandt

Milani vazhdon të jetë në tregun e transferimeve për të gjetur pasuesin e Hakan Calhanoglu.

Pas Iscos apo Philipe Coutinhos, së fundmi ka dalë në skenë një emër i ri.

Bëhet fjalë për Julian Brandt të Borussias së Dortmundit. 25-vjeçari gjerman përveç se si trekuartist mund të luajë edhe si sulmues anësor.

Te Borussia e Dortmundit, Brandt e ka humbur vendin e titullarit dhe mund të transferohet te Milani edhe në formë huazimi për 5 milionë euro me të drejtë blerjeje nga ana e klubit kuqezi për 22 milionë euro të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat