Lajm aspak i mirë, Qëndrim Zyba do t’i mungojë Prishtinës

Futboll

Lajm aspak i mirë, Qëndrim Zyba do t’i mungojë Prishtinës

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 22:53
Qëndrim Zyba

Qëndrim Zyba, mesfushori i talentuar i Prishtinës pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen e fazës së parë të kualifikimeve për UEFA Conference League ndaj Ferencvarosit.

Në ndeshjen kthyese në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, Qëndrim Zyba u dëmtua rëndë në pjesën e dytë të takimit, me ç’rast edhe u detyrua të largohet nga fusha.

Burime të medias kanë mësuar se lëndimi i Qëndrim Zybës është kogja serioz dhe ai do të mungojë për një kohë të gjatë. Ajo çfarë është e sigurtë është se Zyba nuk do të jetë gati për fillimin e sezonit të ri në Superligën e Kosovës, por edhe do të mungojë një pjesë të madhe të gjysmësezonit të parë.

Zyba ka këputur ligamentet e gjurit të tij dhe do t’i nënshtrohet operacionit ditëve në vijim, ku edhe do të mësojë se sa do të mungojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat