Alaba rezulton pozitiv

Futboll

Alaba rezulton pozitiv

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 14:37
Alaba rezulton pozitiv

Real Madridi ka konfirmuar lajmin se lojtari më i ri në skuadër, David Alaba, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Mbrojtësi austriak është lojtari i dytë, pas Karim Benezma-s, që ka rezultuar pozitiv tek “Los Blancos”.

Alaba ka rezultuar pozitiv në testimin e fundit me metodën PCR dhe ai tashmë është vetizoluar dhe është duke iu nënshtruar protokolleve “anti-COVID 19”.

Real Madridi konfirmoi përmes uebfaqes zyrtare që sulmuesi francez, Karim Benzema,poashtu kishte dalë pozitiv me virusin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat