Liverpooli e fiton ndeshjen e fundit parasezonale kundër Osasunës

Më: 9 gusht 2021 Në ora: 22:44

Liverpool ka arritur që të shënojë fitore kundër Osasunës me rezultat 3-1. Liverpool shënoi të tre golat në pjesën e parë derisa në pjesën e dytë u shënua vetëm një gol në pjesën e dytë

Liverpool i ka përfunduar ndeshjet përgatitore për sezonin e ri me fitore.

Të kuqtë e Jurgen Klopp shënuan fitore kundër ekipit të La Ligës, Osasuna me rezultat 3-1.

Goli i parë në këtë ndeshje ishte autogol. Minamino goditi topin por ai u devijua nga një mbrojtës i Osasunës, i cili devijim parabolojë portierin mysafirë. Goli u shënua në minutën e 14-të.

Firmino do të shënojë dy golat e radhës. Fillimisht ai do të shënoi në minutën e 21-të me anë të Roberto Firminos ku për të asistoi Tsimikas.

Minamino asistoi në minutën e 41-të për të njëjtin lojtar që shënoi edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë Liverpool bëri disa ndryshime në ekip dhe nuk arriti që të shënonte gola më.

Por ishin mysafirët të cilët shënuan gol në minutën e 70 me anë të Kike.

Kjo është ndeshja e fundit e Liverpoolit si përgatitore derisa ata të shtunën pritet të fillojnë sezonin e ri në Premier Ligë këtë të shtunë, ku janë mysafirë i skuadrës së Milot Rashicës, Norwich City.