PSG ka një problem

Futboll

PSG ka një problem

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 13:09
PSG ka një problem

PSG ka një problem serioz tani dhe ky është se Kylian Mbappe mbetet i vendosur në idenë e tij për të mos rinovuar.

Opsioni i tij i vetëm për të zgjatur kontratën është përfshirja e një klauzole lirimi me vlerë 80 milion euro nesë Rea Madridi troket në derën e tij.

Sheiku, Al Khelaifi dhe Leaonardo, kanë rerfuzuar këtë propozim të sulmuesit, i cili më ketë dëshiron t’i mbyllë gojën përfundimisht klubit të tij aktual.

Nesë kjo klauzolë nuk pranohet, më 1 janar, Real Madridi do të njëftojë me bujë të madhe nënshkrimin e sulmuesit, i cili nuk dëshiron asgjë më shumë sesa të luajë për “Los Blancos”, duke e lënë me “0” arkën  e klubit parisien.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat