Milani humb mbrojtësin

Futboll

Milani humb mbrojtësin

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 14:01
Milani humb mbrojtësin

Simon Kjaer u zëvendësua në pjesën e parë të duelit me Juventusit të dielën, pasi kishte pësuar një problem muskulor.

Futbollisti iu nënshtrua testeve mjekësore të cilat nuk zbuluan asnjë dëmtim serioz të muskujve, por i duhet pak pushim.

Kjaer do të pushojë për një javë dhe do të kthehet në kohë për ndeshjen e madhe në Ligën e Kampionëve ndaj Atletico Madridit, në mesjavën e ardhshme.

Kështu, ‘Rossonerët’ nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e mbrojtësit të tyre për duelin ndaj Venezias, të mërkurën dhe Spezias në fundjavë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat