“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

Futboll

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 10:02
Foto

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

“Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë pjesë në Grupin B të këtyre kualifikimeve, së bashku me kombëtaret e tjera si ajo e Spanjës, Suedisë dhe Greqisë.

Në këtë ndeshje, të dy kombëtaret rikthehen nga humbja, ku Kosova së fundmi pësoi humbje nga Suedia me rezultat 3:0, kurse Gjeorgjia rikthehet nga humbja 2:0 kundër Gjeorgjisë.

Kosova dhe Gjeorgjia janë përballur vetëm një herë mes vete, ku në shtator të këtij viti “Dardanët” regjistruan fitore minimale 1:0.

Të dy trajnerët priten që ketë ndeshje ta startojnë me formacionet më të mira, dhe ato të mundshmet i gjeni më poshtë.

Kosova (4-4-2): Muric; Hadergjonaj, Rrahmani, Aliti, Domgjoni; Rashani, Loshaj, Dresevic, Bytyqi; Rashica, Muriqi

Gjeorgjia (4-2-3-1): Loria; Kakabadze, Khocholava, Dvali, Giorbelidze; Aburjania, Kankava; Kvaratskhelia, Chakvetadze, Lobzhanidze; Mikautadze

20:45 Kosova – Gjeorgjia (Stadiumi Fadil Vokrri)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat