Katër gola në Gjilan, Haxhihamza mbron penalltinë dhe Dukagjini me zemër të madhe

Nga: K. Goca Më: 3 shtator 2023 Në ora: 18:01
Kenan Haxhihamza

Dukagjini i Klinës ka treguar zemër të madhe, duke i marrë pikë Dritës.

Ballafaqimi u karakterizuar me rivalitetet të madh, me kthesa në rezultat dhe ka përfunduar pa fitues (2:2).

Portieri Kenan Haxhihamza është hero i pikës së Dukagjinit.
Mysafirët avancuan me golin e Bujar Shabanit në minutën e 30-të.

Drita mobilizohet dhe përmbysi epërsinë e klinasve.

Futbollisti Blerim Krasniqi ka barazuar rezultatin në minutën e 42-të dhe Besnik Krasniqi ka shënuar nga penalltia për 2:1 në minutën e 45+2.

Në minutën e 60-të Ardin Dallku ka barazuar rezultatin 2:2.

Në minutën e 90+2, Kenan Haxhihamza e ka mbrojtur penalltinë e Besnik Krasniqi.

Lojtari i Dritës godet dhe Haxhihamza me këmbë e ka mbrojtur pikën e bardhë.

Pas javës së katërt në elitën e futbollit të Kosovës, Malisheva kryeson me 9 pikë, duke lënë pas Ballkanin me 9, Prishtinën 8, Llapin 7, Dritën 5 pikë etj. dhe Dukagjini renditet në pozitën e tetë me 2.

Djelmoshat e Armend Dallkut ende nuk e kanë shijuar fitoren e parë ndërsa Drita ka një fitore e dy barazime deri me tash.