Milevski flet edhe për Bardhin dhe Alioskin

Nga: K.Goca Më: 22 mars 2024 Në ora: 22:06
Milevski

Selektori i Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski, pas barazimit në miqësore me rezultat 1:1 me Moldavinl, tha se është turp që nuk i kanë shfrytëzuar rastet e shumta që kanë pasur.

“Mua të përgëzoj vetëm futbollistët për dëshirën dhe rastet që krijuan.

Fatkeqësisht, ata nuk arritën të shfrytëzonin pesë apo gjashtë raste të shkëlqyeshme që kishin.

Kundërshtari arriti të barazojë me goditjen e parë brenda portës. se para ndeshjes thashë se do t'u jap mundësi disa lojtarëve të shohin se si do të luajnë në pozicione të ndryshme nga ato që luajnë dhe mund të them se jam pjesërisht i kënaqur, por ka shumë hapësirë ​​për të korrigjuar disa gjëra.

Unë dua të kërkoj zgjidhje për disa pozita që janë problematike për ne për momentin”, thotë Milevski.

Për faktin se Bardhi dhe Alioski u zëvendësuan gjatë ndeshjes, përzgjedhësi thotë: “Duke qenë se Bardhi ka probleme dhe punon me intensitet më të ulët, jemi marrë vesh që të ndërrohet më herët, si dhe Gianni Alioski, i cili nuk ka minuta lojë në ekipin e tij”.