Infeksion në rrugët e frymëmarrjes, Hysaj mungon në stërvitjen e Napolit - Bota Sot
Infeksion në rrugët e frymëmarrjes, Hysaj mungon në stërvitjen e Napolit

Futboll

Infeksion në rrugët e frymëmarrjes, Hysaj mungon në stërvitjen e Napolit

Më: 9 korrik 2017 Në ora: 14:11
Elseid Hysaj

Skuadra e Napolit është duke zhvilluar fazën përgatitore për sezonin e ri në zonën e Dimaros. Një situatë aspak pozitive në ditën e pestë të stërvitjes për mbrojtësin shkodran Elseid Hysaj. Sipas një komunikate nga klubi napolitan, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare nuk është stërvitur me skuadrën për shkak të problemeve shëndetësore.

Bëhet fjalë për një infeksion në rrugët e frymëmarrjes të shkaktuar nga virozat e stinës. Napoli njoftoi se situata nuk është aspak alarmante dhe mbrojtësi pritet t’i bashkohet skuadrës, sapo kjo situatë të kalojë.

Hysaj është një nga lojtarë më stabël te skuadra italiane dhe shikohet si një pikë referimi në repartin e mbrojtjes. Ky është viti i dytë që mbrojtësi shqiptar do të mbaj veshur fanellën e Napolit. Ai u transferua nga skuadra e Empolit në 3 gusht të vitit 2015.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat