Ronaldo refuzon të luaj kundër Realit - Bota Sot
Ronaldo refuzon të luaj kundër Realit

Futboll

Ronaldo refuzon të luaj kundër Realit

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 13:16
Ronaldo refuzon të luaj kundër Realit

Cristiano Ronaldo pas shumë polemikash dhe thashethemesh më në fund është zyrtarizuar te klubi i Juventus.  Por i çuditshëm është fakti që fiks pas 25 ditësh nga zyrtarizimi i tij lojtarit do ti duhet të përballet me ish-klubin e tij që prej 9 vitesh, Real Madrid. 
Megjithatë nga ana tjetër mediat italiane raportojnë se Ronaldo nuk do jetë pjesë e kësaj ndeshje, pasi sipas tyre ai është me pushime dhe do ti duhet më shumë kohë që të marrë veten pas këtyre lëvizjeve të mëdha që ka bërë në karrierën e tij. 
Takimin Juventus – Real Madrid, që zhvillohet në kuadër të turneu përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me 5 gusht në Landover të Uashingtonit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera