Prekazi publikon listën kundër Irlandës

Futboll

Prekazi publikon listën kundër Irlandës

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 17:50
Prekazi publikon listën kundër Irlandës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për ndeshjen e radhës kundër Irlandës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019. Ndeshja zhvillohet të premten më 7 shtator, në orën 19:00, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Lista e lojtarëve: Florjan Smakiqi (Feronikeli), Ardit Nika (KEK-u), Fuad Rrahimi (Wil), Leard Sadriu (Shkëndija), Arian Kabashi (Sion), Lirim Mema (Braunschweig), Besfort Kolgeci (Braunschweig), Dren Feka (Luzern), Kamer Krasniqi (Osnabruck), Medjon Hoxha (Kotrjik), Dardan Karimani (Luzern), Kushtrim Shabani (Llapi), Dila Qela (Xamax), Ylber Maloku (Trepça '89), Muharrem jashari (Trepça '89), Edmond Ramadani (Aarau), Rron Broja (Shkupi), Valmir Sulejmani (Waldhof), Florent Hasani (Diosgyori), Lirim Kastrati Lokomotiva ZG), Mirlind Daku (Osijeku) dhe Meriton Korenica (Prishtina).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat