Skënderbeu duhet të presë - Bota Sot
Skënderbeu duhet të presë

Futboll

Skënderbeu duhet të presë

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 12:05
Skënderbeu duhet të presë

Skënderbeu është duke pritur me ankth vendimin e KAS, në lidhje me dënimin 10 vjeçar të UEFA-s. Klubi korçar pretendon se është dënuar padrejtësisht dhe shpreson që KAS ta rrëzojë dënimin 10-vjeçar.

Mesa duket as në muaj nëntor nuk do të mund të mësojnë vendimin e KAS. Këta të fundit kanë publikuar në faqen zyrtare 19 çështjet që do të merren në shqyrtim deri në datën 30 nëntor të vitit 2018.

Të kjo listë nuk figuron çështja mes Skënderbeut dhe UEFA-s, teksa korçarëve iu duhet të presin vendimin, i cili nuk dihet se kur do të dalë. Fillimisht u mendua se gjyqi do të zhvillohej 4 muaj pas vendimit të UEFA-s, por nuk ka rezultuar kështu.

Nuk dihet nëse kjo pritje e gjatë do të ndikojë apo për mirë te klubi korçar, gjithsesi pritet me mjaft interes të shikohet se çfarë do të ndodh në muajin janar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...